tynki
maszynowe

Dla przedsiębiorstw realizujących duże inwestycje oraz klientów indywidualnych przy małych budowach

Co możemy Ci zaoferować?

20 LAT DOŚWIADCZENIA

Zaufaj ludziom, którzy położyli już setki metrów kwadratowych tynków i posadzek maszynowych.

NOWOCZESNY SPRZĘT

Inwestujemy w coraz lepsze narzędzia i maszyny dzięki którym uzyskujemy wysoką wydajność. Oszczędzając Twój czas oszczędzamy Twoje pieniądze.

WYSOKA JAKOŚĆ PRODUKTU

Używamy najwyższej jakości tynków renomowanych firm, dostosowanych specjalnie dla twoich potrzeb.

niesamowite efekty

Tynki cemetnowo – wapienne oraz gipsowe to produkty najwyższej jakości, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Zapewniają one doskonałe efekty i są niezwykle trwałe, a także odporne na działanie wilgoci.

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe najchętniej i najczęściej wykorzystywane są do wykańczani ścian wewnętrznych. Uznawane są one za produkty zdrowe oraz ekologiczne, ponieważ gips tworzy mikroklimat przyjazny ludzkiemu organizmowi. Ponadto pochłania on i przechowuje nadmiar wilgoci oddając go, gdy w pomieszczeniu
jest zbyt sucho.

Dodatkowo trzeba podkreślić, że tynki gipsowe są uznawane za znacznie cieplejsze od tynków tradycyjnych, ponieważ ich współczynnik ciepła dochodzi do 0,28 W/(m-K), natomiast współczynnik tynków cementowo-wapiennych wynosi zazwyczaj 0,45 w/(m-K). Jak powszechnie wiadomo, im współczynnik jest niższy, tym korzystniejszy. Tynki gipsowe pozwalają uzyskać idealnie gładką powierzchnię ścian lub sufitów bez konieczności użycia gładzi, natomiast pokryte nimi powierzchnie wykańcza się bezpośrednio farbą lub tapetą. Z uwagi na fakt, iż tynki gipsowe są białe, wówczas przy malowaniu ścian
kolorem białym zużyjemy mniej farby. Tynki można nakładać w praktycznie każdym pomieszczeniu bez większych ograniczeń. Jednak czy tynk gipsowy może być również układany w łazience? Tak, pod warunkiem, że wilgotność powietrza nie będzie tam przekraczała 70%.

Tynk gipsowy bardzo szybko chłonie wilgoć i oddaje ją w momencie, kiedy w pomieszczeniu robi się zbyt sucho. Co ważne, tynki gipsowe nie powinny być stosowane w miejscach narażonych na nieustanne uszkodzenia mechaniczne, np. w warsztatach czy w garażach. W takich pomieszczeniach lepiej jednak sprawdzi się nieco wytrzymalszy tynk cementowo-wapienny.

Tynki cementowo-wapienne

Składnikami tradycyjnego tynku jest cement, wapno, piasek i woda. Dzięki tym składnikom tynki cementowo-wapienne gwarantują wysoką trwałość, przyczepność do podłoża, są odporne na ściskanie i uszkodzenia mechaTynk cementowo-wapienny nazywany jest również tynkiem tradycyjnym, ponieważ w jego skład wchodzą cztery podstawowe składniki: woda, piasek, cement oraz wapno. Po nałożeniu tynk ten pozostawia ciekawą, lekko chropowatą strukturę, która nawet po wygładzeniu nie jest idealnie gładka. Tynki tradycyjne należą do grupy tynków paroprzepuszczalnych, co oznacza, że nie hamują one przepuszczania pary wodnej przez mury. Ponadto odznaczają się one również znaczną odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Można je układać na dowolnych rodzajach podłoży mineralnych, natomiast całkowita grubość warstwy wynosi 0,5-4 cm.

Tynki cementowo-wapienne najlepsze efekty zapewniają zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i tych o podwyższonej wilgotności, np. w łazienkach. Ponadto idealnym wyborem będą one również wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzeń mechanicznych, np. w korytarzu czy przedpokoju, na klatce schodowej, jak również w garażu. Świetnie sprawdzają się i zapewniają niesamowite efekty w przypadku konieczności wyrównania dużych krzywizn (nawet do 2 cm) powierzchni murowanych, jak również stanowią idealne podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny. Najczęściej nanoszone są one jednowarstwowo, jednak niektóre z mieszanek układa się w dwóch warstwach.

Masz Pytania?

Zobacz o co najczęściej pytają nasi klienci. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania nie wahaj się nas zapytać.

Jaką ilość tynku jesteście w stanie położyć w ciągu jednego dnia?

Jedna brygada w ciągu jednego dnia może zrobić ok. 50m2 a drugiego 150m2. Wszystko jest uzależnione od tego jak wygląda budowa. Czy jest zapewniony 100% front robót, czy jest dużo otworów okiennych i drzwiowych do obróbki i czy występują słupy i podciągi, które też są bardziej pracochłonne. Średnio w ciągu miesiąca jedna brygada robi ok. 1500m2.

Jak grubo nakładacie tego tynku?

Średnia grubość tynku wynosi ok. 10-15mm. W szczególnych przypadkach, jeżeli ściany wymagają pokrycia większą grubością możliwe jest nałożenie tynku w grubości nawet 50mm.

Jaka jest optymalna temperatura do wykonania tynków?

Temperatura obróbki np. wg producenta zapraw tynkarskich KNAUF: Nie poddawać obróbce w przypadku temperatury pomieszczenia i/ lub temperatury elementów budowlanych wynoszącej poniżej +5 °C. Świeżą zaprawę oraz naniesiony tynk należy chronić przed mrozem.

Czy konieczne jest zapewnienie stałego dopływu wody?

W trakcie pracy agregatu tynkarskiego wymagane jest zapewnienie stałego dopływu wody o ciśnieniu min. 2,5bar. W przypadku mniejszego ciśnienia należy zastosować pompę wody.

Ile czasu ``to`` będzie schło?

Wysychanie np. wg producenta zapraw tynkarskich KNAUF: Aby umożliwić szybkie wysychanie tynku należy zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniu. Czas schnięcia: w przypadku tynku o grubości 10 mm, w zależności od wilgotności pomieszczenia, temperatury pomieszczenia i wentylacji wynosi średnio 14 dni. W przypadku mniej korzystnej temperatury / wilgotności powietrza czas schnięcia może ulec wydłużeniu.

Co można zamontować w budynku przed tynkowaniem?

Przed tynkowaniem, można zamontować wszystkie podtynkowe instalacje elektr., c.o., wod.-kan., oraz stolarkę okienną i drzwiową(zewnętrzną).

Skontaktuj Się z Nami

Zespół specjalistów znających się na rzeczy pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla potrzeb twojego projektu.

Marcinkowo

+48 669 540 111

mariusz@budextan.pl

Mrągowo, 11-700, Marcinkowo 156

Tynki maszynowe wykonujemy między innymi w:

Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Pisz, Szczytno, Biskupiec, Olsztyn, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Nidzica, Ostróda, Ełk, Olecko, Gołdap, Elbląg.